

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 60 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 35 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 100 dB |
| Operating Supply Current | 1.15 mA |
| Input Bias Current | 1 pA |
| Nominal Supply Current | 1.15 mA |
| Output Current per Channel | 60 mA |
| Gain Bandwidth Product | 88 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 150 µV |
| Voltage Gain | 110 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 85 dB |
| Input Voltage Noise Density | 0.01 pA/sqrt Hz |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Amplifier Type | Precision Amplifiers |
Stock: 282
Distributors
pcbx
Unit Price$1.71440
Ext.Price$1.71440
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.71440 | $1.71440 |
| 10 | $1.28081 | $12.80810 |
| 25 | $1.17181 | $29.29525 |
| 50 | $1.11022 | $55.51100 |
| 100 | $1.05186 | $105.18600 |
